Aktuality‎ > ‎

Zájezd do Prahy

přidáno: 28. 4. 2014 22:48, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 28. 4. 2014 22:54 ]
23. dubna 2014 jsme v rámci Klubu absolventů U3V Jihočeské univerzity podnikli tematický zájezd do Prahy. Navštívili jsme nejprve Poslaneckou sněmovnu. Odborného průvodce jsme měli z řad nejpovolanějších. Člen sněmovny a místopředseda Výboru pro bezpečnost, poslanec za TOP 09 pan Mgr. Zdeněk Bezecný, Ph.D. nám věnoval téměř 5 hodin svého vzácného času. Protože velký zájem o tento zájezd - téměř 60 účastníků, vyžadoval rozdělení do dvou skupin. Pan poslanec nás zevrubně seznámil s historií parlamentní demokracie naší republiky a provedl nás všemi prostory sněmovny včetně hlavního jednacího sálu.

Mohli jsme tak usednout do lavic se jmenovkami poslanců a představit si tak jednotlivé tváře známé z televize. Během komentáře pana poslance Zdeňka Bezecného jsme tak mohli poopravit naše mnohdy laické představy o jednoduchosti a  formálnosti jednání poslanců.

Dalším tématem naší výpravy byla návštěva pražských židovských památek  - Synagogy, Muzea a Hřbitova. Zde jsme byli provázeni rovněž skvělými průvodkyněmi, a i když tato náročná prohlídka trvala více než 2 hodiny, nikdo z nás nelitoval svého času a mnohdy unavených nohou - stálo to rozhodně za to.

S celým výletem jsem byli velmi spokojeni, i počasí nám přálo, jako bychom si ho objednali. Těšíme se i napříště.

Text a foto Marie Řeháková


23.4.2014 Parlament Foto Marie ŘehákováComments