ZajímavostiBezplatné poradenství pro seniory

přidáno: 5. 3. 2020 20:28, autor: Neznámý uživatel

Společnost Ledax vedle zdravotnických a sociálních služeb nabízí také bezplatné poradenství a pomoc seniorů prostřednictvím tzv. Senior Pointů, a to v Českých Budějovicích a ve Vysokém Mýtě.

V Senior Pointu najdete nebo můžete využít:

 • komplexní informace z oblastí života, které vás zajímají,
 • časopisy věnované seniorům,
 • počítač s přístupem na internet,
 • vyřízení slevové karty Senior Pas,
 • vyškolený personál, který vám v přátelském prostředí poradí nebo pomůže najít správné informace
 • na SeniorPoint se můžete obrátit například v těchto konkrétních případech:
  • máte problém s orientací v některé správní nebo právní problematice (finanční a právní poradenství, kontakt se státní správou, samosprávou),
  • potřebujete poradit při hledání vhodných služeb a jejich poskytovatelů,
  • hledáte informace ze sociální, kulturní a společenské oblasti,
  • potřebujete informace o aktivním trávení volného času.

Senior Point R51

Otakarova 23

370 01 České Budějovice

e-mail: budejovice@seniorpointy.cz
telefon: 725  448  812


Otevřeno každý čtvrtek od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 15:30 hod.

Čeho nejvíce litujeme?

přidáno: 16. 9. 2019 21:18, autor: Neznámý uživatel

Zajímavý článek si múžete přečíst zde

Den seniorů

přidáno: 9. 10. 2018 5:49, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 10. 10. 2018 22:28 ]


Krajská rada seniorů pod záštitou Jihočeského kraje pořádá setkání seniorů u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, které se koná 21. října v DK Slávie, Jirsíkova 2 v Českých Budějovicích od 10.00 do 15 hod. Hraje kapela Babouci, vystoupí seniorské soubory, budou předány ceny Senior FOTO.


Vstup volný!!! 

10. ročník Celonárodního čtení Bible

přidáno: 22. 3. 2018 11:04, autor: Neznámý uživatel


 pod záštitou České evangelikální aliance a Ekumenické rady církví 

v úterý 27.3.2018 - Sokolský ostrov 15 - 17 hod.

Česká evangelikální aliance a Ekumenická rada církví v České republice přebrala záštitu nad letošním jubilejním ročníkem Celonárodního čtení Bible. Jsme vděčni za vyjádřenou podporu a povzbudivá slova tajemníka ČEA pana Jiřího Ungera: „Radujeme se z možnosti sdílet touto formou poklady Písma a doufáme, že se ke kampani připojí, co nejvíce sborů a společenství po celé České republice.“

Bylinky a nemoc

přidáno: 20. 8. 2017 22:09, autor: Neznámý uživatel

Zde najdete rady na všechny neduhy.

Klikněte na modré počáteční písmeno svých zdravotních problémů a najdete rady, jak si můžete pomoci

Bolí vás něco?

přidáno: 26. 7. 2017 10:24, autor: Neznámý uživatel

Cvičení pro každého najdete zde

Něco o sociálních sítích

přidáno: 3. 6. 2017 21:04, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 4. 6. 2017 4:40 ]

Zajímavá Vás Facebook a pod.? Jste jeho uživateli? 

Podívejte se na toto video

Zajímavou studii si můžete přečíst zdeLázně

přidáno: 19. 5. 2017 23:03, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 18. 12. 2020 23:54 ]

Do lázní se většinou jezdí s nějakým zdravotním problémem a tak si pacienti často zpříjemňují pobyt různým způsobem. I já jsem při jednom léčebném procesu  zažil legrační příhodu, ve které jsem byl hlavní aktér a kterou Vám nyní přibližuji.
Seděl jsem na chodbě před místností, kde se aplikují terapie pomocí laseru, ve společnosti dvou distingovaných dam, předdůchodového věku. Zcela náhodou šel kolem nás můj spolubydlící a přítel Sváťa a ptá se mě, na co jdu (tím se v lázních rozumí na jakou jdu proceduru)? Hlasitě odpovídám, nejdříve jdu na "laser" a potom na "hydrojet". Záměrně jsem obě slova vyslovoval tak, jak se píší, přičemž vedle sedící dámy okamžitě reagovaly. 
Vážený pane, to je lejzr a hydrodžet (tady píši slova tak, jak se správně vyslovují). Nedal jsem se a dámám oponuji tím, že mají lázně chybu na informačních tabulkách, na kterých jsou slova přesně tak, jak jsem to já vyslovil. V té chvíli byl náš spor přerušen tím, že se otevřely dveře a velice milá sestřička, které jsme říkali "Sluníčko", mne oslovila, 
pane docente, pojďte dál.
Na pokoji jsme se odpoledne smíchy mohli potrhat, když mi Sváťa líčil, jak si dámy téměř rvaly vlasy a jak pochybovaly, že může existovat titulovaný člověk, který neumí ani vyslovovat cizí slova. Bylo mi jasné, že jsem v myšlení  těchto dam klesl na samé dno inteligenční stupnice, nicméně při nejbližším tanečním večeru, jsem si několika kousky, reputaci opět navrátil.
Opravdovou radost mi ale udělalo to, že během dvou dnů pacienti z celého léčebného domu chodili na mnou vyslovený "laser".

Vzpomínka Seniora

Hospodář

přidáno: 6. 5. 2017 22:24, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 30. 7. 2017 22:17 ]

Narodil jsem se na malé vesničce, kde rodiče před kolektivizací soukromě hospodařili na malém statku. Tak jako v každém hospodářství dominoval z chovu drobného zvířectva chov slepic, kachen, krůt a hus. Vedle uvedeného zvířectva se na dvoře procházely i kočky a pes, mezi kterými jsem však kraloval já a dával jim tak najevo svou nadřazenost. Nebylo hnízdo o kterém jsem nevěděl a téměř denně jsem hlídal sedící kvočnu a krůtu a věděl tak první o líhnoucích se mláďatech. Několikrát se však i stalo, že nejen já, ale ani maminka nevěděla kde kvočna sedí, až když se přišla pochlubit s kuřátky. V té době nebyly na vesnicích známy umělé líhně a hospodyně by o ně pravděpodobně ani nestály, protože drůbeží matka se o vylíhnutí svých mláďat dovedla dobře postarat. Pro mne však byla zajímavější malá krůťátka, pro která jsem hned po narození sekal uvařená vajíčka a řebříček a sledoval jaký mají apetit a jak se mají k světu. V polovině minulého století převládal na vesnicích chov krůty bronzové s šedočerně zbarvením opeřením a současně preferovaná bílá plemena nebyla tak rozšířena. Po několika dnech vybíhala krůťata s matkou do sadu, kde mi předváděla své dovednosti v lovu hmyzu a červíků.
V průběhu života malých krůťat je doba, kdy se jim takzvaně zapalují hlavičky (zapalují se a červenají), což je doba, kdy by neměla zmoknout. To jsem dostal na starost a tak se stalo, že jsem při jejich zahánění před deštěm (rodiče pracovali na poli), jedno krůtě zašlápl. Mrtvolku jsem schoval do kanálu. Já jsem potom mamince pomáhal při marném hledání zatoulaného krůťátka a nenašel jsem odvahu se k tomuto maléru přiznat. Dnes po více než polovině století svou chybu zveřejňuji a doufám, že maminka mi z nebíčka odpouští.

Vzpomínka Seniora

Vydařený wellness

přidáno: 30. 4. 2017 11:07, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 30. 7. 2017 22:17 ]

Se svými nemocnými zády jsem byl několikrát v třeboňských lázních na léčení. Při jednom z pobytů jsem zažil příhodu, o kterou se s Vámi chci podělit. Mezi časté procedury při onemocnění pohybového aparátu patří parafínové zábaly a obklady. Tím se ošetřované místo prohřeje, tiší se bolestivost a zánětlivé procesy. 
Při jedné proceduře, kdy jsem si ležíc na břiše užíval příjemného hřejivého pocitu na zádech obložených parafínem, vstoupili do ošetřovny dva staří manželé a sestřička se ptala, jak se jim v lázních líbí. Děda pohotově reaguje. Víte sestřičko, my občas hlídáme pravnoučata, která máme moc rádi a ony mají rády nás. Naše mladé nic rozumnějšího nenapadlo, než nám koupit prodloužený víkendový pobyt v lázních (dnes honosně nazývaný wellness pobyt). Víte, pokračoval děda, ženě tento pobyt koupili za odměnu a  mně za trest. Já jsem mohl v neděli pěkně sedět v naší venkovské hospůdce u piva a hrát karty. Říkal to tak rozhořčeně, až jsem se upřímně smál a jak jsem ležel na břiše, uvolnil se mi zábal na zádech, což se vůbec nelíbilo sestřičce.
Na chodbě jsem si počkal na manžele a když mi děda řekl, že v té hospůdce hrají mariáš, pozval jsem ho na druhou hodinu odpoledne na partičku do lázeňského bufetu. Okamžitě jsem viděl, jak se dědovi rozjasnila tvář. Když jsme s kamarádem, kterého jsem přemluvil, přišli na smluvený čas do bufetu, děda již na nás u pivečka čekal. Po necelých třech hodinách a vypití dvou piv (mariášníci musí mít hlavu čistou), jsem zažil rozčarování. Myslím si, že nejsem žádný karetní zajíc a jednou jsem vyhrál a dvakrát jsem byl třetí na menších mariášnických turnajích. Tentokrát nás stařík oba  obehrál. Samo sebou jsme odmítli navrácení peněz, které děda vyhrál, neboť ctíme hráčskou čest. On si ale nedal říci a museli jsme přijmout pozvání na velkého panáka, takže si nejsem zcela jist, zda mu z výhry něco zbylo.
Já jsem ale měl opravdovou radost, když vítěz, louče se s námi, prohlásil, že to v těch lázních není zase tak špatné, jak si myslel.

Vzpomínka Seniora

1-10 of 28