Zajímavosti‎ > ‎

Lázně

přidáno: 19. 5. 2017 23:03, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 18. 12. 2020 23:54 ]
Do lázní se většinou jezdí s nějakým zdravotním problémem a tak si pacienti často zpříjemňují pobyt různým způsobem. I já jsem při jednom léčebném procesu  zažil legrační příhodu, ve které jsem byl hlavní aktér a kterou Vám nyní přibližuji.
Seděl jsem na chodbě před místností, kde se aplikují terapie pomocí laseru, ve společnosti dvou distingovaných dam, předdůchodového věku. Zcela náhodou šel kolem nás můj spolubydlící a přítel Sváťa a ptá se mě, na co jdu (tím se v lázních rozumí na jakou jdu proceduru)? Hlasitě odpovídám, nejdříve jdu na "laser" a potom na "hydrojet". Záměrně jsem obě slova vyslovoval tak, jak se píší, přičemž vedle sedící dámy okamžitě reagovaly. 
Vážený pane, to je lejzr a hydrodžet (tady píši slova tak, jak se správně vyslovují). Nedal jsem se a dámám oponuji tím, že mají lázně chybu na informačních tabulkách, na kterých jsou slova přesně tak, jak jsem to já vyslovil. V té chvíli byl náš spor přerušen tím, že se otevřely dveře a velice milá sestřička, které jsme říkali "Sluníčko", mne oslovila, 
pane docente, pojďte dál.
Na pokoji jsme se odpoledne smíchy mohli potrhat, když mi Sváťa líčil, jak si dámy téměř rvaly vlasy a jak pochybovaly, že může existovat titulovaný člověk, který neumí ani vyslovovat cizí slova. Bylo mi jasné, že jsem v myšlení  těchto dam klesl na samé dno inteligenční stupnice, nicméně při nejbližším tanečním večeru, jsem si několika kousky, reputaci opět navrátil.
Opravdovou radost mi ale udělalo to, že během dvou dnů pacienti z celého léčebného domu chodili na mnou vyslovený "laser".

Vzpomínka Seniora
Comments