Zajímavosti‎ > ‎

U lékaře

přidáno: 22. 4. 2017 10:06, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 30. 7. 2017 22:18 ]
Jsem již v kmetském věku a stejně jako řada mých vrstevníků, navštěvuji o něco častěji svého obvodního lékaře. Chodím do jeho ordinace rád, ale zbytečně toho nezneužívám. Většinou bývá v čekárně dost potenciálních pacientů, ale netrvá ani hodinu a přijdete na řadu, i když nejste objednán. Jak pan doktor, tak i  sestřička nikdy neztrácejí dobrou náladu, kterou dokáží přenést i na nemocného. Ne nadarmo se říká, že i úsměv léčí, což zcela platí pro tuto ordinaci. Sestřička dokáže vše zvládat v takovém fofru, až se mi někdy zdá, že běhá z ordinace doktora ke kartotéce a injekcím tak rychle, "až se potkává."
Velice mne zaujal případ, kdy mezi nás přišla do čekárny mladá žena, asi pořádně nastydlá. Pravděpodobně i změnou vzduchu "venek - čekárna", dostala velký záchvat kašle. Sestřička jak to slyšela, okamžitě ji pozvala dál. Moc mne potěšilo, že ani na jednom z čekajících nebyl znát žádný náznak nevole. Mohlo to být dáno i částečným strachem  z eventuálně možné nákazy. Nevím, zda  to takto řeší i v jiných ordinacích, ale já za tento postup dávám bod. Čtenář si může říci, no jo, ty jsi důchodce, ty máš dost času. Souhlasím, ale vím jistě, že v popisované chvíli, bylo v čekárně více mladých lidí.
Mimochodem, já jako důchodce chodím k lékaři v dopoledních hodinách, neboť  si myslím, že odpolední a zejména pozdní odpolední hodiny vyhovují lépe zaměstnaným. 
Tímto příspěvkem jsem chtěl poděkovat za lidské a milé jednání v ordinacích lékařů, kteří se jistě v tomto povídání najdou.

Zkušenost Seniora
Comments