Zajímavosti‎ > ‎

Vydařený wellness

přidáno: 30. 4. 2017 11:07, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 30. 7. 2017 22:17 ]
Se svými nemocnými zády jsem byl několikrát v třeboňských lázních na léčení. Při jednom z pobytů jsem zažil příhodu, o kterou se s Vámi chci podělit. Mezi časté procedury při onemocnění pohybového aparátu patří parafínové zábaly a obklady. Tím se ošetřované místo prohřeje, tiší se bolestivost a zánětlivé procesy. 
Při jedné proceduře, kdy jsem si ležíc na břiše užíval příjemného hřejivého pocitu na zádech obložených parafínem, vstoupili do ošetřovny dva staří manželé a sestřička se ptala, jak se jim v lázních líbí. Děda pohotově reaguje. Víte sestřičko, my občas hlídáme pravnoučata, která máme moc rádi a ony mají rády nás. Naše mladé nic rozumnějšího nenapadlo, než nám koupit prodloužený víkendový pobyt v lázních (dnes honosně nazývaný wellness pobyt). Víte, pokračoval děda, ženě tento pobyt koupili za odměnu a  mně za trest. Já jsem mohl v neděli pěkně sedět v naší venkovské hospůdce u piva a hrát karty. Říkal to tak rozhořčeně, až jsem se upřímně smál a jak jsem ležel na břiše, uvolnil se mi zábal na zádech, což se vůbec nelíbilo sestřičce.
Na chodbě jsem si počkal na manžele a když mi děda řekl, že v té hospůdce hrají mariáš, pozval jsem ho na druhou hodinu odpoledne na partičku do lázeňského bufetu. Okamžitě jsem viděl, jak se dědovi rozjasnila tvář. Když jsme s kamarádem, kterého jsem přemluvil, přišli na smluvený čas do bufetu, děda již na nás u pivečka čekal. Po necelých třech hodinách a vypití dvou piv (mariášníci musí mít hlavu čistou), jsem zažil rozčarování. Myslím si, že nejsem žádný karetní zajíc a jednou jsem vyhrál a dvakrát jsem byl třetí na menších mariášnických turnajích. Tentokrát nás stařík oba  obehrál. Samo sebou jsme odmítli navrácení peněz, které děda vyhrál, neboť ctíme hráčskou čest. On si ale nedal říci a museli jsme přijmout pozvání na velkého panáka, takže si nejsem zcela jist, zda mu z výhry něco zbylo.
Já jsem ale měl opravdovou radost, když vítěz, louče se s námi, prohlásil, že to v těch lázních není zase tak špatné, jak si myslel.

Vzpomínka Seniora
Comments